Administration

Stig Åsbringer Rektor.
stig.asbringer@dalkarlsa.se

Erika Borgström  Biträdande verksamhetsledare, kurator, projektsamordnare.
erika.borgstrom@dalkarlsa.se

Kjerstin Gradin Administratör
kjerstin.gradin@dalkarlsa.se

Syrene Wallmark Administratör
syrene.wallmark@dalkarlsa.se

Pia-Maria Simonsson PR & Marknadsföringsansv, internatsföreståndare folkhögskolan. Konferensvärdinna Dalkarlså Herrgård. pia.simonsson@dalkarlsa.se

Sara Ottosson Biträdande administratör dagfolkhögskolan Umeå

Jan Nilsson Utvecklingsledare Dalkarlså Arbetsmarknad
jan.nilsson@dalkarlsa.se

Vaktmästeri och fastigheter

Fredrik Boquist Fastighetsskötare.
fredrik.boquist@dalkarlsa.se

Östen Eriksson Vaktmästare internatsskolan
osten.eriksson@dalkarlsa.se

Bengt-Göran Persson Resursperson.
bengt-goran.persson@dalkarlsa.se

Pedagoger

Bo Järpehag Lärare lovsångslinjen.

Micke Fhinn Lärare lovsångslinjen.

Elisabet Åström Kursansvarig Lovsångslinjen.
elisabet.astrom@dalkarlsa.se

Jakob Forslund Kursansvarig Musiker pop/rock, musiklärare -bas.
jakob.forslund@dalkarlsa.se

Jonas Holmström Gitarrpedagog.
jonas.holmstrom@dalkarlsa.se

Anna Duveskog Sångpedagog, kursansv Singer songwriter
anna.duveskog@dalkarlsa.se

Emil Sydhage Musiklärare
emil.sydhage@dalkarlsa.se

Mathias Jansson Musiklärare
mathias.jansson@dalkarlsa.se

Andreas Öberg Timlärare trumpedagog.

Jenny Viklund Lärare Allmän kurs Dagfolkhögskolan Umeå
jenny.viklund@dalkarlsa.se

Johan Nilsson Lärare Allmän kurs på Dagfolkhögskolan Umeå

johan.nilsson@dalkarlsa.se

Ingela Johannesson Lärare och kursföreståndare Allmän kurs GRUND på Dagfolkhögskolan Umeå ingela.johannesson@dalkarlsa.se

Anna Gradin Lärare och kursföreståndare Allmän kurs GYM på Dagfolkhögskolan Umeå
anna.gradin@dalkarlsa.se

Birgitta Lanhede Lärare på Dagfolkhögskolan Umeå
birgitta.lanhede@dalkarlsa.se

Marit Backända Lärare Kreativ kurs på Dagfolkhögskolan Umeå
marit.backanda@dalkarlsa.se

Jennelie Wiljebrand Lärare i svenska som andra språk på Dagfolkhögskolan Umeå
jennelie.wiljebrand@dalkarlsa.se

Johanna Viberg Lärare Kreativ kurs johanna.viberg@dalkarlsa.se

Louise Amkoff SVA Lärare louise.amkoff@dalkarlsa.se

Mattias Nilsson Lärare Allmän GRUND

Restaurangpersonal internatskolan

Marlene Lundberg Kock.
marlene.lundberg@dalkarlsa.se

Anders Widmark Kock.
anders.widmark@dalkarlsa.se

Marita Ekman Köksbiträde & städ